RSS

Matka cierpiąca

Patrzysz na posty wyszukane dla zapytania: Matka cierpiąca


Temat: Ctrl+v

WODNIK
20.I - 18.II Zobacz wszystkie znaki »

N, 3 maja

Twoje samopoczucie może dziś ulegać niewielkim wahaniom. Kontroluj jednak swoje emocje i nie dopuść do konfliktów. Sprawy dotyczące sfery osobistej i uczuciowej wydają się być w normie.

Miłość: Nie umawiaj się z kimś, komu nie ufasz.

Praca: Jeśli czeka Cię matura, wykorzystaj czas na naukę.

Zdrowie: Dbaj o zdrowie.

Kurde, ale to tak serio serio, ten horoskop?

matka polka,matka cierpiąca,nadoiekuńcza matka.Omów różne postac matek z literatury.

podobn pewniak na mature... :PTemat: M1
upadam na klatce schodowej matka żywa
jak z obrazka nieżywa jak na płótnie ....

upadam po raz drugi boleśniej
bo beton twardszy od desek
słychać śmiechy i upadam
jeszcze niżej ....

a to wiatr w oczy strach przed nimi wstaję niby
poprawiając buty ....

czytam Macieju ten Twój wiersz , i wiesz te upadki kojarzą mi się z kolejnymi upadkami Chrystusa w drodze na Golgotę, matka cierpiąca i Pieta, i znowu
woda w wino a u Ciebie ..."idę do baru zamieniając co szklankę wódkę w wino "
kolejne stacje, godzina piąta po poludniu, a u Ciebie...

stacja piętnasta godzina piąta na ranem
wracam z powrotem do mieszkania

i jeszcze umywanie rąk, jest to wszystko bardzo smutne i ciekawe zarazem , te analogie, dwie drogi krzyżowe, ta Mesjasza i ta alkoholika, człowieka zagubionego we wspólczesnym świecie, tak różne, ale podobne przeż smutek, samotność, gorycz, cierpienie, pohańbienie, wstyd. Mnie wzruszyl Twój wiersz i zastanowił, pozdrawiam

Temat: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..
Moja kochana rodzinka - wkurzają od samego ranka. Najpierw siostra z takimi basami, że dwa pokoje dalej słychać (wielka płyta pięknie niskie dźwięki niesie), a ściszyć absolutnie nie chce i do tego - złośliwa - jak się jej zwróci uwagę, to jeszcze bas podkręca. Potem matka cierpiąca na generalne niezdecydowanie, więc nim podejmie jakąś decyzję, to mija półtorej godziny. Oczywiście po godzinie ją zmienia i trzeba wszystko od nowa ustalać. Wreszcie dziadek złota rączka, który uznał, że wymiana rury odprowadzającej powietrze do kolektora zajmie mu kwadrans, a zajęło półtorej godziny. I tak dziś dzięki tejże rodzince spotkanie z dawno nie widzianą przyjaciółką odbyło się nie o 11, ale o 15.30... i jak tu ich nie kochać? Pomijam już fakt, że pod koniec tegoż procesu kląłem na współużytkowników drogi, co prowadząc samochód zdarza mi się raczej rzadko i oznacza stan generalnego wkurzenia.
Temat: FRIDAY THE 13TH - Sean Cunningham - 1980
Właśnie miałem okazje obejrzec poraz pierwszy Piątek 13-tego i musze przyznac ze film mi sie bardzo podobał. Dobra gra aktorów, muzyka no i dobry pomysł na scenariusz.Zaskakujący finał filmu.Do końca nie wiadomo kto zabija, (ja byłem pewien ze to Jason), a to psychopatyczna matka cierpiąca za stratą syna. Juz szykuje sie do obejrzenia kolejnich odcinków serii. Ja zaliczam go do klasyki.

mod edit - walnąłeś takiego spojlera że aż głowa boli. Ludzie uważajcie troche jak piszecie nie zdradzajcie całej fabuły bo niektórzy może jeszcze nie oglądali filmu - DudimmuTemat: ~~>MATKA CIERPIĄCA<~~
Witam

mam kilkadziesiąt gotowych prezentacji maturalnych (wszystkie wraz z planem i bibliografią), napisanych bardzo solidnie Smile Oto kilka przykładowych tematów:
1. Różne aspekty cierpienia. Rozważ temat odwołując się do wybranych przykładów.
2. Kobieta w literaturze romantycznej i pozytywistycznej.
3. Kobieta w literaturze XIX wieku.
4. Kobieta w literaturze. Pokaż różnorodność ujęcia tego motywu na wybranych przykładach.
5. Konflikt pokoleń w literaturze. Omów różne sposoby przedstawiania go w literaturze.
6. Literackie portrety bohaterów skazanych na samotność i samotnych z wyboru. Omów na wybranych przykładach.
7. Miłość fatalna, sentymentalna, spełniona. Porównaj literackie obrazy miłości, odnosząc je do kontekstu epoki.
8. Miłość jako siła niszcząca i ocalająca. Omów temat odwołując się do wybranych utworów literackich.
9. Motyw matki w literaturze. Omów temat odwołując się do wybranych przykładów.
10. Nieszczęśliwa miłość i jej wpływ na późniejsze życie bohaterów w romantyzmie.
11. Polskie tradycje, obyczaje i obrzędy. Omów temat odwołując się do wybranych przykładów.
12. Portret dziecka w literaturze. Rozwiń temat odwołując się do przykładów z różnych epok.
13. Problem holokaustu widziany z perspektywy polskich poetów i pisarzy. Rozważ temat, odwołując się do literatury XX wieku.
14. Rożne portrety ukazywania kobiet w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków.
15. Różne ujęcia buntu i jego konsekwencji. Omów problem odwołując do różnych przykładów literackich.
16. Samotność bohatera romantycznego i człowieka współczesnego. Scharakteryzuj je, porównaj je, odwołując się do wybranych utworów literatury romantyzmu i współczesności.
17. Sarmatyzm w literaturze. Omów zagadnienie odwołując się do wybranych przykładów.
18. Przedstaw literackie portrety władców i dokonaj oceny ich postępowania.
19. Motyw matki cierpiącej. Omów na przykładzie wybranych dzieł.
20. Omów różne sposoby funkcjonowania motywy miłości w literaturze romantycznej.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt: kaa7@interia.pl

Pozdrawiam
kaa7@interia.plTemat: NCIS
Agenci NCIS (NCIS) - amerykański serial kryminalny produkowany od 2003 roku. Obraz opowiada o losach agentów rządowej agencji NCIS. Agencja prowadzi dochodzenia związane z przestępstwami związanymi z Marynarką lub Piechotą Morską.

Obsada:
Mark Harmon - Leroy Jethro Gibbs
Michael Weatherly - Anthony „Tony“ DiNozzo
Sasha Alexander - Caitlin „Kate“ Todd (sezony: 1 i 2)
Pauley Perrette - Abby Sciuto
David McCallum - Dr. Donald „Ducky“ Mallard
Sean Murray - Timothy „Tim“ McGee
Cote de Pablo - Ziva David (sezony: od 3)
Lauren Holly - Jenny Shepard (sezony: 3-5)

Bohaterowie:
Agent specjalny Leroy Jethro Gibbs - szef zespołu śledczych NCIS, w agencji od 1992 r.; były snajper w Korpusie Piechoty Morskiej; czterokrotnie żonaty, jego pierwsza żona Shannon i córka Kelly zostały zabite w 1991 roku; wymagający wobec swoich podwładnych, ale w gruncie rzeczy człowiek o gołębim sercu; słynie z niepoprawności politycznej i ogromnych zdolności w przesłuchiwaniu świadków.

Agent specjalny Anthony "Tony" DiNozzo - były detektyw wydziału zabójstw w Baltimore, w NCIS od 2001 r.; bardzo uzdolniony śledczy, chociaż sprawia wrażenie niedojrzałego i niepoważnego.

Agentka specjalna Caitlin "Kate" Todd - była agentka Secret Service, w NCIS w latach 2003-2005; po wstąpieniu do NCIS okazała się być uzdolnioną w pracy śledczej; zginęła w czasie akcji, która zapobiegła atakowi terrorystycznemu, zabita przez Ariego Haswari.

Oficer Ziva David - jest oficerem łącznikowym Mossadu w NCIS, dołączyła w roku 2005, po śmierci Kate Todd; była wyszkoloną zabójczynią w Mossadzie, gdzie zajmowała się tropieniem terrorystów; w NCIS znalazła się po tym, jak zabiła swojego przyrodniego brata, Ariego Haswari, by uratować Gibbsa; szybko nauczyła się być śledczą.

Abigail "Abby" Sciuto - w NCIS zajmuje się kryminalistyką, balistyką, badaniami DNA i analizami chemicznymi; jest znana z tego, że tryska optymizmem i jest uzależniona od kofeiny; zna język migowy, gdyż jej rodzice byli głuchoniemi.

Agent specjalny Timothy McGee - do zespołu Gibbsa dołączył w 2004 r., wcześniej pracował z nim od czasu do czasu; jest wrażliwy, ale bardzo utalentowany w prowadzeniu śledztw, zajmuje się głównie kwestiami informatycznymi i telekomunikacyjnymi; przez pewien czas był związany z Abby; pisze książki pod pseudonimem Thom E. Gemcity, umieszczając w nich postacie łudząco podobne do swoich kolegów z pracy i siebie.

dr Donald "Ducky" Mallard - patolog, w NCIS od roku 1996, Brytyjczyk, kawaler, mieszka z matką, cierpiącą na demencję starczą; znany z tego, że mówi do swoich "pacjentów".

Dyrektor Jennifer "Jenny" Shepard - od 2005 do 2008 roku dyrektor NCIS; była partnerką i kochanką Gibbsa; od sezonu 4 prowadzi siłami NCIS prywatną vendettę przeciw handlarzowi bronią, La Grenouille; została zabita w finale 5 sezonu w związku z dawną tajną operacją, w której brała udział.

Świetny serial, jeden z moich ulubionych!